Hulpverleningsforum

Log in of registreer jezelf.

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Geavanceerd zoeken  

Nieuws:

Copyright en het plaatsen van foto's op het forum, klik hier

Pagina's: 1 ... 4 5 6 7 [8] 9   Omlaag

Auteur Topic: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten  (gelezen 25201 keer)

Dit topic wordt bekeken door: 0 leden (en 1 gast)

vesalius

  • Moderator
  • ******
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 1336
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #140 Gepost op: 23 februari 2006, 14:49:57 »

We weten ook nog niet de "normaal" waardes van deze patiënten/ cliënten   ::) ::) ::)
idd, daarom ook graag zsm de AVG en de verzorgende vn de unit ter plaatse, maar zolang ik het niet zeker weet behandel ik zeker de lage saturatie van iemand die uit een brand komt maar als afwijkend ;)
Gelogd

Jorrin

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1464
    • Lotuskring Het Gewondennest
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #141 Gepost op: 23 februari 2006, 18:27:57 »

Even een nieuwe update, tenslotte leven we al op de 23ste en is dit maar een kort maandje.

Voor wat betreft de slachtoffers:

Laat ik beginnen met aanrijtijden voor ambulances.
Er zijn nu 3 ambulances ter plaatse.
Er zijn er nog 4 aanrijdend met aanrijtijden van respectievelijk 3,8 en 16 en 17 minuten.
Er is besloten uiteindelijk toch geen Sigmateam te alarmeren. Er zijn inmiddels toch wel wat personeelsleden gearriveerd en ook een aantal ouders van bewoners uit de direct aangrenzende dorpen zijn gekomen om te zien waar zij kunnen helpen. Zij zijn NIET de ouders van de direct betrokken bewoners. Omdat zij door hun situatie nu eenmaal meer met deze groep mensen in aanraking komen dan een gemiddeld Sigmateam is voor deze beslissing gekozen.
De personeelsleden gaan zorgen dat de bewoners vanuit de wooneenheden naar de centrale ruimte worden gebracht. Aldaar worden zij opgevangen door de ouders, in samenwerking met nog twee personeelsleden annex verpleegkundigen.
Een MMT is gealarmeerd en komt over de weg, aanrijtijd nu nog circa 4 minuten.
Er komt vooralsnog geen extra materiaal van de GNK of een ambuteam... de reguliere ambulances denken het nog wel te kunnen redden, zoals het er nu uit ziet.

Een arts is onderweg, maar deze moet bij een buurinstelling vandaan komen. Hij is bekend met de meeste bewoners van deze instelling.
Dossiers van de bewoners worden bewaard in het kantoor, dat nu dus in lichterlaaie staat.
Bij de receptie is echter wel een lijst aanwezig van wie te waarschuwen bij bijzonderheden etc.
Hierin bevinden zich ook een aantal niet-reanimerenverklaringen van bewoners.

Er arriveert een personeelsid wat normaal gesproken op deze groep staat en die alle slachtoffers dus goed kent. Ze is danig overstuur, maar we kunnen de nodige informatie bij haar verzamelen.

1:
Simon (als vierde naar buiten gehaald):
A:  dyspnoe, rochel door braaksel --> inspectie mondholte en gezichtsbeharing (weggeschroeide harenaanwezig), braaksel wegzuigen/in zijliggingandere ligging door vergroeiingen helaas niet mogelijk, dus moet wel op de zij., Cave inspiratoire stridor ivm glottis-oedeem, bij verdenking hierop intubatie intubatie noodzakelijk(kan bij hoge GCS E2, M3, V2lastig zijn, dan hopelijk snel MMT ter plaatse voor anesthesie).  Fixatie CWK laat ik achterwege want er is geen sprake van hoog-energetisch letsel (tenzij de evacuatie nogal hardhandig ging...)
B:  blauwpaarse gelaatskleur, 32 p/m, beiderzijds ademgeruis, saturatie 85% --> 100% O2 middels een non-rebreathing-masker, kijken of de CO eruit gewassen kan worden. Daarnaast is de puls-oxymeter mgl minder betrouwbaar tgv CO.
C:  102 p/m, iets weker, regulair, RR 90/50 --> naald erin, liefst 2. Dan infusietherapie, starten met 1000ml NaCl 0.9% afh van resultaat op tensie gevolgd door 1000 ml plasma-vervanger
D:  slachtoffer reageert op een pijnprikkel, maar verbale reactie is moeilijk in te schatten. --> graag verzorgster ter plaatse ivm 'normale' situatie, bepalen GCS (is lastig, evt die voor kinderen gebruiken) indien <8 poging tot intubatie
Het personeelslid vertelt dat de waarden bij Simon onder normale omstandigheden weinig afwijkend zijn. Hij lijkt dus echt door deze brand in de problemen te zijn gekomen.

2 of 3 ik twijfel met Guido die een lagere ademfrequentie heeft maar alerter is:
Jan (als tweede naar buiten gehaald):
A:   vrij --> zie Simon voor observatiepuntenvrij, geen weggeschroeide beharing, (nog)geen stridor
B:   blauw/bleek gelaat, 20 p/m diep, thoraxhelften komen gelijk op, saturatie 82% --> 100% O2 middels een non-rebreathing-masker, kijken of de CO eruit gewassen kan worden, half-zittende houding indien GCS >8 Daarnaast is de puls-oxymeter mgl minder betrouwbaar tgv CO. Hij heeft dus wel wat rook geïnhaleerd
C:   96 p/m, goed voelbaar, irregulair, RR 150/100 --> waaknaald inbrengen, vermoedelijk irregulaire pols passend bij voorgeschiedenis? bevestiging zien te krijgen van verzorgende of AVGHet personeelslid kan ons vertellen dat Jan al voor deze brand een bestaand hartprobleem had. Waarden nu wijken volgens haar niet beduidend veel af van de waarden die normaal zijn voor hem.
D:   P --> wat is normaal? bepalen GCS, evt die voor kinderen gebruikenGCS niet bijzonder afwijkend van 'normaal'..
Jan is wel wat onderkoeld!

3 of 2:
Guido (als eerste naar buiten gehaald): --> beleid eigenlijk identiek aan dat van Jan
A:   vrij
B:   bleek gelaat, 10 p/m diep, thoraxhelften komen gelijk op, saturatie 85%
C:   54 p/m, goed voelbaar, regulair, RR 110/75
D:   slachtoffer reageert op een pijnprikkel, maar verbale reactie is moeilijk in te schatten. Hij reageert wat apatisch en uit wat korte kreten.
Guido blijkt uiteindelijk ernstig onderkoeld!
Geen rook geïnhaleerd.


4:
Rachel (als derde naar buiten gehaald): --> na snelle triage over laten aan verzorgende en/of EHBO-er
A:  rochel --> gezien waardes bij de B waarschijnlijk bij haar passend, wel even controle gezichtsbeharinggezichtsbeharing lijkt wat weggeschroeid, bij controle slijmvliezen in de mond lijkt het erop dat er toch hete lucht is ingeademd.. Navragen verzorgende of dit idd bij haar pastrochel past inderdaad bij haar
B:  normale gelaatskeur, 12 p/m, thoraxhelften komen gelijk op, saturatie 98% --> prima, wel op letten dat puls-oxymeter niet volledig betrouwbaar is bij CO-intoxicatie. Cave 'gezonde' kersenrode gelaatskleur ivm CO-intoxicatie
C:  72 p/m, krachtige pols, regulair, RR 140/85 --> zo laten, alleen wanneer toch flinke verdenking CO-intoxicatie waaknaald inbrengen
D:  V, hoewel de verwardheid waarschijnlijk inherent zal zijn aan de handicap -->wederom wat is normaal? Navragen dus. Verwardheid kan immers ook weer teken zijn van CO-intoxicatieDe verwardheid is iets afwijkend van 'normaal'.

Voor wat betreft de aanrijtijden naar traumacentrum: 14 minuten
Brandwondencentrum: 21 minuten
Lokaal ziekenhuis: 9 minuten

Dan met betrekking tot de brand:

De zuurstoffles is gevonden! Op het moment dat de brandweer met een van de slachtoffers uit de slaapzaal naar buiten komt klinkt een enorme knal, een grote vuurbal verlicht het buitenterrein en het lijkt erop dat de grote slaapzaal volledig in brand staat. Er is daar dus nog 1 slachtoffer aanwezig.

Van het slachtoffer waarmee de brandweer naar buiten komt, Diana, bestaat een niet-reanimeren-verklaring, evenals van het slachtoffer dat nog in de slaapzaal was ten tijde van het uiteenspatten van de zuurstoffles, Hugo.
Gewetensvraag: wat te doen?

Er zijn nu dus ook nog mensen binnen in de voorste slaapkamer om de slachtoffers die daar in de bedboxen liggen naar buiten te halen.

De grote zuurstofzeug in net op tijd naar buiten gehaald!

Gelogd

brw arie

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 963
  • one misson one goal
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #142 Gepost op: 24 februari 2006, 02:56:36 »

ik kan alleen over het brandweer gedeelte praten omdat ik daar een beetje verstand van denk te hebben. over die laatste slachtoffers met die niet reanimerenverklaring denk ik het zijn ook mensen en verdienen het niet om zo te sterven dus zou ik echt proberen met man en macht deze mensen eruit te halen. ik denk dat iedere brandweerman er zo over denkt zolang natuurlijk er geen hulpverleners of andere mensen in gevaar worden gebracht. hoe is het trouwens in de andere gebouwen??
Gelogd
domme kracht in boxmeer, bhv-er, Hoofd brandwacht,bakker bart boxmeer

steunt stichting kika tegen kinder kanker jullie ook??? www.kika.nl

Jorrin

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1464
    • Lotuskring Het Gewondennest
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #143 Gepost op: 24 februari 2006, 09:19:09 »

Even voor de duidelijkheid:

de twee mensen in de kamer het dichtst bij de uitgang gaan er uiteraard uitgehaald worden, het brandt hier nog niet!

Maar gaat de brandweer nog voor redding van het slachtoffer in de achterste slaapzaal?
(Ik zeg dus NIET dat ik dat niet zou doen, ik leg het alleen als discussiepunt neer).
 ;)
Gelogd

Peter71

  • HBTer
  • Moderator
  • ******
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 8481
  • Hoofdbrandwacht
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #144 Gepost op: 24 februari 2006, 11:45:11 »

Even voor de duidelijkheid:

de twee mensen in de kamer het dichtst bij de uitgang gaan er uiteraard uitgehaald worden, het brandt hier nog niet!

Maar gaat de brandweer nog voor redding van het slachtoffer in de achterste slaapzaal?
(Ik zeg dus NIET dat ik dat niet zou doen, ik leg het alleen als discussiepunt neer).
 ;)
Gezien de plof die we hebben gehad,en het feit dat de slaapzaal nu volledig in brand staat heeft een snelle redding van dat slachtoffer geen zin meer.Om hem te bereiken zullen we toch eerst de brand moeten gaan bestrijden :-\
Gelogd

brw arie

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 963
  • one misson one goal
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #145 Gepost op: 26 februari 2006, 21:56:32 »

toch zou ik een binnenaanval proberen je weet als brandweerman dat je tot het gaatje gaat dus denk dat je da toch probeert
althans je probeert het ook al hebben die een niet reanimatieverklaring ik vind dat dat hier los van staat. dus volle bak eraan en kijken wat er te redden valt
Gelogd
domme kracht in boxmeer, bhv-er, Hoofd brandwacht,bakker bart boxmeer

steunt stichting kika tegen kinder kanker jullie ook??? www.kika.nl

Peter71

  • HBTer
  • Moderator
  • ******
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 8481
  • Hoofdbrandwacht
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #146 Gepost op: 27 februari 2006, 20:04:10 »

toch zou ik een binnenaanval proberen je weet als brandweerman dat je tot het gaatje gaat dus denk dat je da toch probeert
althans je probeert het ook al hebben die een niet reanimatieverklaring ik vind dat dat hier los van staat. dus volle bak eraan en kijken wat er te redden valt
Mnja,tot het gaatje gaan in een slaapzaal die van voor tot achter in lichterlaaien staat.....veel succes  :-X
Gelogd

Delta

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 1938
  • Co-assistent
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #147 Gepost op: 28 februari 2006, 09:24:42 »

Breek de achterste muur open ;)
Gelogd
6e jaars geneeskundestudent, EHBO, voormalig SIGMA

www.alphalog.nl

Jorrin

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1464
    • Lotuskring Het Gewondennest
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #148 Gepost op: 28 februari 2006, 11:04:12 »

Met gemengde gevoelens sluit ik deze casus van de maand af.
Er blijft namelijk nogal wat informatie liggen en ik moet heel eerlijk zeggen dat het me behoorlijk tegenvalt dat er zo beknopt op deze casus is gereageerd.

Uiteraard zijn er mensen geweest die zich hebben ingezet en - zoals ik gewend ben - op een leuke wijze hun bijdrage hebben gegeven. Die mensen wil ik dan ook bedanken.

Ik weet niet wat de reden ervan is dat het zo slecht op gang kwam deze keer. Ik betreur het echter behoorlijk.
Deze casus was een bijzondere voor mij. Het was een casus die door mij op verzoek van iemand in elkaar is gezet. Er zat nog veeeeeeel meer IN de casus, maar het kwam er dus kennelijk niet UIT.
Er is gigantisch veel tijd in gaan zitten om deze casus in elkaar te zetten, juist omdat het een niet alledaagse casus is. Je loopt toch tegen een aantal zaken aan waarmee je wat minder bekend bent, gewoon omdat je het niet dagelijks tegenkomt. Dat vergde nogal wat extra uitzoekerij.

Voor mijzelf was het waardevol genoeg omdat ik - terwijl ik alles uitzocht - van alles opstak over dergelijke instellingen en organisaties binnen een dergelijke instelling.

Ik vind het dan ook bijzonder jammer dat juist deze casus uiteindelijk is "doodgebloed".  En ik wil het dan voor mezelf ook even voor gezien houden voor wat betreft de maandcasus. :(
Gelogd

The fist

  • Gast
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #149 Gepost op: 28 februari 2006, 12:26:06 »

Voor mij was het nog net iets te onbekent en was me net een beetje aan het inlezen. Weet hoeveel tijd, energie en moeite je erin stopt om het een reeel verhaal te maken. Vind het ook heel erg jammer dat je het op een laag pitje gaat gooien, maar begrijp het wel een beetje. Is altijd jammer dat waar je een hoop energie en tijd in heb gestoken, het einddoel dan niet gehaald wordt en daarmee een casus wat in het niet verdwijnt en doodbloed. Nou sorry dat ik "nog " niet een echte bijdrage heb kunnen leveren, maar jou kennende ga je over een tijdje gewoon weer een hele mooie opzetten en wie weet kan ik dan ook een bedrage leveren.

Al met al vond ik hem toch heel erg knap neergezet chappo daarvoor en een vette pluim  ;)

The fist.
Gelogd

Peter71

  • HBTer
  • Moderator
  • ******
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 8481
  • Hoofdbrandwacht
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #150 Gepost op: 28 februari 2006, 19:00:39 »

Ik heb zelf ook een aantal casussen hier neergezet,maar het was mij ookal opgevallen dat er aan het begin van de maand er redelijk druk werdt meegedacht.Maar  al heel snel het enthousiastme wegzonk,en dat is erg jammer zeker als je zoals Jorrin er erg veel tijd in hebt gestoken.Dus wellicht is de categorie Casus v/d maand een zachte dood aan het sterven.Alleen dat is niet leuk voor de mensen die een casus hebben voorbereidt  :-\
Gelogd

RAdeR

  • Sigma Hollands Midden en opleidingscoördinator
  • Moderator
  • ******
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 8331
    • Geneeskundige eenheid Hollands Midden
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #151 Gepost op: 28 februari 2006, 19:43:19 »

Jorrin bedankt een prima casus. Het was overduidelijk dat je met kennis van zaken sprak. Je bent beslist eens in een dergelijke instelling geweest. Zoals Peter zegt loopt het de laatste tijd minder met de casussen. Jammer want ze zijn altijd leuk en leerzaam.
Gelogd
Zeg niet wat je weet, maar weet wat je zegt.
Haast je als je tijd hebt; dan heb je tijd als je haast hebt.





Firefly

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 616
  • Risicobewustzijn is een kwaliteit!
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #152 Gepost op: 1 maart 2006, 20:11:14 »

Ik vond het weer eens een casus als vanouds! Goed dus. ;D
Ik heb ook een aantal casussen begeleidt en je merkt inderdaad dat naarmate de maand vordert, dat het moeilijk is om de aandacht erbij te houden.

Ik weet ook niet waar het aan ligt. Bij deze casus heb ik geprobeerd zo lang mogelijk door te gaan op het brandweer gedeelte, maar je ziet dat de reacties daar ook op teruglopen. Misschien dat het een oplossing is om kleine(re) hoeveelheden informatie aan te bieden, met meer updates. Maar dat moet de praktijk uitwijzen. Ook om het overzicht te houden soms nog wat herhalen zodat mensen de situatie helemaal helder krijgen. Het blijft moeilijk. Maar het had niets te maken met de kwaliteit van deze casus!

Ik heb ook wel eens begrepen van forumleden dat ze het niet meer nodig vinden om te reageren, omdat alles al is gezegd en gedaan (uitgekauwd) is en misschien denken dat één manier de oplossing is....
Ze veronderstellen dat hun reacties dan overbodig zou zijn. Dat is dus niet het geval ! Een dergelijke is casus om te leren, dus kom maar juist met iets minder gangbare oplossingen, komt er meer discussie etc. Dat maakt het levend.

Ik zou dus de medeforummers willen oproepen gewoon te blijven plaatsen. Probeer de casus vanaf jou aanpak van voor tot einde te volgen. Er is dus geen goede en foute manier.

Dit is allemaal mijn opvatting betreffende de casus. Ik probeer hem zo goed mogelijk te volgen, soms kan ik ook niet tot het einde de casus doorlopen. Maar ik zou het zonde vinden als de casus in de toekomst geen doorgang meer zouden vinden. Het is wel belangrijk dat we niet te compliceerd en te groot willen, dit maakt het makkelijker om te reageren voor iedereen. ;)
Gelogd
Brandwacht 1e klas + WVD

Bart

  • ACH
  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 3170
  • Disclaimer: Alle uitspraken op persoonlijke titel!
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #153 Gepost op: 1 maart 2006, 20:57:11 »

Ik wil er ook wel wat over kwijt. Ik vind de casus altijd erg leuk, en begin altijd vol goeie moed met lezen aan het begin van de maand. Vaak zie je echter dat er dan in het begin gelijk heel onrealistisch gereageerd wordt en opgeschaald wordt, wat in de praktijk gewoon niet gebeurt. Bovendien kan ik niet elke dag op het forum kijken, en in de tussentijd komen er zoveel reacties dat ik de draad kwijtraak. Die twee dingen zijn de hoofdoorzaak dat ik denk "nou laat maar zitten".

Ik heb ook zitten denken aan een andere opzet en wil dat best even ventileren om te kijken wat de anderen ervan vinden. Als je nou de casus in een "hoofdtopic" laat draaien waarin niemand kan reageren, en elke deelnemende dienst in een "subtopic" laat discussieren. In de hoofdtopic wordt dan een situatie geschetst en een aantal vragen gesteld (bijv. waarmee rukken jullie uit aan de hand van deze melding). In de subtopics kan iedereen dan discussieren over de vragen. Het voordeel hiervan is volgens mij dat de "pro's" de "leken" een beetje kunnen terugfluiten of juist aansporen als dat nodig is. Vervolgens wordt er een antwoord of beleid bepaald wat de casusleider dan weer overneemt in het hoofdtopic. Hij/zij schetst dan weer een nieuwe situatie waarmee vervolgens in de subtopics weer mee gewerkt kan worden. Ik denk dat dit de overzichtelijkheid ook ten goede komt. Stel je stapt wat later in of hebt even geen gelegenheid gehad om de casus goed te volgen, dan hoef je alleen even door de hoofdtopic heen te lezen tot de laatste situatie/vraagstelling, en vervolgens doe je mee in de subtopic(s) naar keuze. Ik hoop dat een beetje duidelijk is wat ik bedoel.

Tenslotte: ik heb zeer veel bewondering voor iedereen die hier een casus heeft begeleid. Het lijkt me verschrikkelijk moeilijk en dat is ook echt de reden dat ik nog nooit een casus heb gedaan. Ik denk dat het een puinhoop zou worden :)

Bart
Gelogd
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving in an attractive, well-preserved body, but rather to skid in sideways, covered in scars, body thoroughly used up, totally worn out and screaming "WOOHOOOO! What a ride!!"

WWW.AMBULANCEWENS.NL

FrankyboyB

  • Gast
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #154 Gepost op: 2 maart 2006, 08:11:09 »

Ik ben het zeer eens met Bart S om verschillende diensten in een sub-topic te laten reageren. ;)
Dat komt de duidelijkheid zeker ten goede.
Als BHVer snap ik de "vaktaal" van andere diciplines nou eenmaal minder en er zijn natuurlijk duidelijk andere invalshoeken.
Overigens.........de casus moet blijven :D
Groeten van Brandpreventje...
Gelogd

Shave

  • Beroepsbrandweerman
  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 6819
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #155 Gepost op: 3 maart 2006, 22:36:35 »

Jorrin,

Als eerste mijn complimenten voor de casus. Aan informatie en deskundigheid ontbrak het zeker niet. Maar zoals ik al op pagina twee van deze casus aangaf (zie link) http://www.hulpverleningsforum.nl/forum/index.php?topic=10755.msg353993#msg353993 is het soms niet altijd even realistisch in mijn ogen hoe sommigen aan de casus hun eigen verhaal gaan geven.

Ik wil niemand persoonlijk hierop aanvallen, maar mijn idee is dat het in het begin voor een leek makkelijk te volgen is maar naarmate een casus vordert het van het algemene deel (dus opschaling etc.) overgaat naar daadwerkelijke inzettechnieken wat ook in mijn ogen heel goed is. De keerzijde is echter dat veel mensen die in de casus meedoen naar mijn idee groot hulpverleningsfreak zijn en daardoor soms wat te hard van stapel lopen, wat voor mij persoonlijk na diverse casussen dit meegemaakt te hebben als onprettig wordt ervaren.

Ondanks dat vind ik de casussen nog steeds leuk en zou het jammer vinden dat ze zouden verdwijnen. Misschien heb je hier iets aan om in de toekomst mee te doen.
Gelogd

Brandpreventist

  • Brandpreventist
  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 19875
  • Rookmelders redden levens!!!!
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #156 Gepost op: 3 maart 2006, 23:42:08 »

Als je de statistieken van het forum even nakijken loopt het sinds noverber 2005 erg terug met het totaal aantal reacties (zie http://www.hulpverleningsforum.nl/forum/index.php?action=stats).... Februari was maar 42% van het aantal van november.

Ik denk dat het dan ook niet aan de casus ligt maar dat het aan 'iets' aan het forum ligt. Alleen kan ik dat 'iets' niet definieëren... :-\

Misschien is de verhouding tussen de 'vakmensen' en de 'wannabee's' (NIET NEGATIEF BEDOELT!!!) zoek waardoor het voor de vakmensen niet meer interessant is om te te lezen waardoor het aantal inhoudelijke reacties ook weer minder wordt?

Het zou misschien wel eens interessant zijn om te zien of het aantal reacties exclusief het kippenhok hetzelfde gebleven is?? ???
Gelogd
Bij problemen of vragen......mailen!

Jacques Schenk

  • Moderator
  • ******
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 2540
  • EHBO/Sigma/ex hoofd- brandwacht/trainer EHBDu
    • Website Jacques Schenk
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #157 Gepost op: 4 maart 2006, 11:00:42 »

Jorrin, ik vindt je casus prima voorbereid is en zeker een hoog realistisch karakkter heeft.

Dat er misschien wat weining (wat is weinig eigenlijk) gereageerd wordt ligt dus in ieder geval niet aan je casus en de begeleiding ervan.
Maar wat te doen alsje meer reacties wilt ?
Een casus is een spelletje van actie en reactie tussen jouw en de deelnemende forumleden, jij geeft aan dat iets gebeurt en daar komt dan een reactie (in de vorm van een nieuwe of gewijzigde inzet) op van het forum, over die inzet kan dan nog gediscusieerd worden en ik denk dat dat ook best gebeurd is. Daarna wordt er collectief gewacht op de volgende ontwikkeling

Het zal zeker ook meespelen dat de aangedragen voorstellen vaak goed bruikbaar zijn en weinig redenen tot discussie geven, dat kan naturlijk jammer zijn aan de andere kant loop je anders weer het gevaar dat de caus helemaal verzand in gemiereneuk op de millimeter.
Bij de casus kies je als deelnemer voor een rol, vaak is dat de rol van de manager omdat je in je eerste reacties vooral de inzet gaat bepalen en dan zal je vanuit die rol verder spelen en je later niet meer zo gaan bemoeien met de detail uitwerking in het veld, die reacties mis je dan dus omdat veel mensen met een helicopter view naar de casus kijken.

Kortom ik vindt de reacties nog niet zo tegenvallen, misschien kan de causleider wat meer prikkels in de casus gooien om meer reacties los te krijgen, dus nieuwe gebeurtenissen of ontwikkelen die moeten leiden tot een nieuwe/gwijzigde reactie/inzet.
Misschien gebeurde er op het laatst niet zo veel meer waar nog meer over gezegd moest/kon worden ?

Ook zou een evaluatie van de ingebrachte voorstellen kunnen helpen om de algemene interesse in casussen te verhogen , dus iets in de trend van "jullie hebben voorgesteld om a,b,c,of d te doen, we kiezen in een dergelijkgeval voor optie c om die en die redenen, de andere opties zijn minder geschikt of realistisch om die en die redenen" Op die manier zien de forum leden niet alleen welke inzet methode gekozen word, maar ook waarom dat in de praktijk zo gebeurd.
Je stelt je dan ook op als een soort coach/instruccteur, maar datvereist uiteraard (nog meer) tijd en expertise.

Misschien zou je bij aanvang van de casus ook een soort rolverdeling kunnen opstellen, dus mensen die zich vooraf kunnen aanmelden voor de rol van centralist, OVD, OVDG, bevelvoerdeer brandweer, ambupleeg chauf, MMT arts, bhv etc, iedereen kan dan vanuit zijn/haar rol reageren. Uiteraard kan iedere rol ook door een groepje uitgevoerd worden. (bij voorbeeld SEH door Paul en Hetty)
Je weet dan zeker dat iedere discipline zijn inbreng geeft en dat dat ook op ieder nivo (leidinggevend en uitvoerend) gereageerd wordt.

Maar dat zijn maar suggesties, nogmaals naar mijn mening is het prima gedaan !

Jacques


Gelogd
Treat the patient, not the number...

Emergency Medicine - The art of drawing sufficient conclusions from insufficient resources

Peter71

  • HBTer
  • Moderator
  • ******
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 8481
  • Hoofdbrandwacht
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #158 Gepost op: 4 maart 2006, 11:16:45 »

Als je de statistieken van het forum even nakijken loopt het sinds noverber 2005 erg terug met het totaal aantal reacties (zie http://www.hulpverleningsforum.nl/forum/index.php?action=stats).... Februari was maar 42% van het aantal van november.

Ik denk dat het dan ook niet aan de casus ligt maar dat het aan 'iets' aan het forum ligt. Alleen kan ik dat 'iets' niet definieëren... :-\

Misschien is de verhouding tussen de 'vakmensen' en de 'wannabee's' (NIET NEGATIEF BEDOELT!!!) zoek waardoor het voor de vakmensen niet meer interessant is om te te lezen waardoor het aantal inhoudelijke reacties ook weer minder wordt?

Het zou misschien wel eens interessant zijn om te zien of het aantal reacties exclusief het kippenhok hetzelfde gebleven is?? ???
Het is heel vreemd palmpie,maar deze indruk heb ik ook en ik weet van een aantal mensen dat die er precies zo over denken.Ik bezoek het hulpverleningsforum zo ongeveer vanaf het begin,en ik zie dat het forum drastisch is verandert.Ook weet ik van een aantal vakmensen die hier int verleden vaak kwamen  die hier nu bijna niet meer komen omdat het forum niet meer interesant is.Dus ook ik heb het idee dat het hulpverleningsforum over de succestop heen is :-\
Gelogd

Jacques Schenk

  • Moderator
  • ******
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 2540
  • EHBO/Sigma/ex hoofd- brandwacht/trainer EHBDu
    • Website Jacques Schenk
Re: Feb 2006: Brand in complex voor verstandelijk gehandicapten
« Reactie #159 Gepost op: 4 maart 2006, 11:19:43 »

Het is heel vreemd palmpie,maar deze indruk heb ik ook en ik weet van een aantal mensen dat die er precies zo over denken.Ik bezoek het hulpverleningsforum zo ongeveer vanaf het begin,en ik zie dat het forum drastisch is verandert.Ook weet ik van een aantal vakmensen die hier int verleden vaak kwamen  die hier nu bijna niet meer komen omdat het forum niet meer interesant is.Dus ook ik heb het idee dat het hulpverleningsforum over de succestop heen is :-\
Op zekere gebieden (zoals bijvoorbeeld ehbo) zijn de meest populaire onderwerpen misschien wel voldoende uitgeknauwd en raakt men een beetje uitgepraat over deze vrij statische onderwerpen. Bij nieuwe ontwikkelingen (nieuwe reanimatie protocollen) zie je dan opeens weer wel een hele lading reacties.
Gelogd
Treat the patient, not the number...

Emergency Medicine - The art of drawing sufficient conclusions from insufficient resources
Pagina's: 1 ... 4 5 6 7 [8] 9   Omhoog