Hulpverleningsforum

Log in of registreer jezelf.

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Pagina's: 1 2 [3] 4 5   Omlaag

Auteur Topic: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)  (gelezen 13150 keer)

Dit topic wordt bekeken door: 0 leden (en 1 gast)

Tijgernest

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1632
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #40 Gepost op: 1 juni 2009, 21:07:30 »

..................Is het proces van vergiftiging nog omkeerbaar? ???
omdat ons lichaam zelf ook een kleine hoeveelheid H2S maakt, bezitten wij ook enzymen om het af te breken. Het H2S kan dus door ons lichaam zelf worden weggewerkt.
Of er restverschijnselen optreden, hangt af van de mate van vergiftiging en vooral van hoelang ons lichaam (met name de hersenen ! ) zonder zuurstof is/zijn geweest. Bij zware H2S-vergifitiging kan men - soms lange tijd - in coma raken en er als kasplantje uit komen, met blijvende schade aan hart, longen en hersenen. Bij een minder zware vergiftiging is het mogelijk dat het geheugen is aangetast en men o.a. evenwichts- of coördinatiestoornissen overhoudt. Kortom: geen gas om mee te spotten.
Gelogd
Interesse in wereldwijde OGS-incidenten? Volg @tijgernest op twitter

Tijgernest

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1632
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #41 Gepost op: 1 juni 2009, 21:09:33 »

....Blijft natuurlijk de vraag hoe we dit als brandwacht gaan ervaren. Zo gauw het boven de 100PPM komt ruik je het niet meer. Dan blijven de explosie gevaar meter, de CO meter en de NH3 (in ons geval) meter over. We kunnen moeilijk bij iedere melding de gehele WVD koffer meezeulen en alle buisjes testen. Ik kan mij voorstellen dat je bij een inzet in een Gierkelder etc bijvoorbaat al je maatregelen kan treffen (contact AGS, ademlucht, aangelijnd, tweede team paraat). Maar hoe kan je de detectie van hogere concentraties versnellen als brandwacht, BV of complete TS eenheid. Heb je daar nog tips bij?
Als de optie "uitbreiding van meetapparatuur" niet gewenst is, dan heb ik eigenlijk maar 2 tips:
- leer de risicosituaties herkennen (kennis is niet alleen macht, kennis is ook veiligheid!)
- bij twijfel: draag ademlucht

Er zijn trouwens betaalbare losse H2S-meters, wanneer een korps niet beschikt over een multicels explosiegevaarmeter met CO, O2 en H2S. Voor korpsen die in hun uitrukgebied grote kans hebben op hoge H2S-concentraties, is de snelle beschikbaarheid van een H2S-meter naar mijn mening noodzakelijk voor een goede personeelszorg.
Gelogd
Interesse in wereldwijde OGS-incidenten? Volg @tijgernest op twitter

Brandpreventist

  • Brandpreventist
  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 19875
  • Rookmelders redden levens!!!!
Gelogd
Bij problemen of vragen......mailen!

toverboer

  • Volledig lid
  • ***
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 89
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #43 Gepost op: 1 juni 2009, 21:34:30 »

Je opmerking "H2S is natuurlijk in het gewone leven geen stof die je veel tegenkomt, in hoeveelheden waar H2S gevaarlijk is moet je eigenlijk alleen denken aan raffinaderijen, chemische bedrijven en opslagtanks (land, weg, schip), met Crude (ruwe aardolie), en evt. stookolie"
Aangezien ik een ervaren AGS ben, met ook redelijk wat ervaring op H2S-gebied (vooral buiten de raffinaderijwereld), heb ik je opmerking "Is het dan niet handig om contact op te nemen met DCMR in rotterdam, dat is de AGS club daar, die kan je erg veel vertellen over h2s, daar hebben ze er erg veel ervaring mee." persoonlijk als wat neerbuigend ervaren. Ik koos er echter voor, daar niet op te reageren omdat ik dacht "hij zal het wel goed bedoelen".

Jetty Middelkoop
AGS brandweer Amsterdam Amstelland

denk hier ook even aan mest kelders en andere opslag vormen voor mest
                                              bio gas installatsies
meestal aanwezig op boerderijen
martin  Hageman  
Gelogd

SRich

  • Proces Operator
  • Verbannen lid
  • banned
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 731
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #44 Gepost op: 1 juni 2009, 21:40:58 »

Goed dat je ernaar vraagt. Toen ik het zag, dacht ik direct dat ik daar iets over moest zeggen, maar ik was het vervolgens vergeten.
Natuurlijk moet je een slachtoffer met H2S-vergiftiging niet laten creperen. Beademen moet - maar dan NIET MET DE MOND! Het slachtoffer heeft namelijk H2S in de longen (en in de kleding!), en het is niet de bedoeling dat de hulpverlener dat inademt. De eerste hulp bij een niet ademend slachtoffer met H2S-vergifiting zou daarom moeten bestaan uit beademing met een ballon (GGD, AED-team?), zonodig gecombineerd met hartmassage. In eerste instantie, zolang het slachtoffer nog sterk uitdampt, indien mogelijk door brandweermensen met ademlucht. Intussen moet het slachtoffer zo snel mogelijk uitdampen, óf in de wind, óf met behulp van een ventilator. Uitkleden kan ook. Het slachtoffer zou op H2S-restbesmetting moeten worden gecontroleerd (vooral op werkhoogte boven de borststreek, liefst met een electronische H2S-meter, eventueel na enige tijd met de neus) voordat ambulancepersoneel het overneemt.
Discussie is nog, hoe lang het slachtoffer H2S uitademt: alleen bij de eerste paar ademteugen, waarschijnlijk. Dus als ook het H2S uit de kleding in de buitenlucht is verwaaid, zou alsnog al snel met de mond kunnen worden beademd (als er geen ballon is), desnoods na enkele hartmassages, wanneer de "oude lucht" uit de longen is. Maar of dat kan, moet voor de veiligheid wel eerst worden gecontroleerd!
Waar ik werk is het absoluut verboden om een h2s slachtoffer te beademen, maar wij hebben dan wel een zuursotf masker die we kunnen gebruiken.


H2S komt in ruwe olie (bijna) niet voor
Gelogd
Doe normaal dan doe je al gek genoeg :P

Tijgernest

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1632
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #45 Gepost op: 1 juni 2009, 21:58:36 »

Zoiets als dit? http://rae.nl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=7&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=16
dit is één van de vele 4-cels meters op de markt. Maar je  kunt natuurlijk ook kiezen voor enkelgas meters. Mocht iemand interesse hebben in meters, dan help ik graag met informatie over de diverse mogelijkheden. Zelf op internet zoeken is natuurlijk ook een prima optie: keuze genoeg!
Gelogd
Interesse in wereldwijde OGS-incidenten? Volg @tijgernest op twitter

Tijgernest

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1632
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #46 Gepost op: 8 juli 2010, 17:12:37 »

Man in auto pleegde zelfmoord
donderdag 8 juli 2010 | 14:30 uur

De man die vanochtend in Borne levenloos in een auto is gevonden heeft zelfmoord gepleegd. Dat blijkt uit onderzoek van de politie.
De man in de auto was 38 jaar en woonde in Borne. Voorbijgangers zagen de man vanmorgen aan de Prins Bernhardlaan in Borne in een auto liggen. Op het dashboard lag een bordje met daarop de tekst: 'pas op, gevaarlijk gas.' Welk gas er in de auto hing is onduidelijk, wel weet de politie dat de man na het inademen van het gas is overleden. Waarom de man zichzelf van het leven heeft beroofd is niet bekend.
http://www.rtvoost.nl/nieuws/default.aspx?nid=113060

Mijn eerste inschatting is H2S. Dit zou de 2e zelfmoord met deze methode in NL zijn. Zijn er hier metingen verricht door de brandweer? Hoe is ingezet? Graag nadere informatie, desnoods via een privébericht, als het te gevoelig ligt!
Gelogd
Interesse in wereldwijde OGS-incidenten? Volg @tijgernest op twitter

Tijgernest

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1632
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #47 Gepost op: 8 juli 2010, 17:14:58 »

Zelfdoding in Borne

Borne, 08-07-2010 • Een 38-jarige man uit Borne heeft donderdagmorgen 8 juli middels chemische vergiftiging een einde aan zijn leven gemaakt.
Om 8.30 kreeg de politie een melding dat er een man in een auto aan de Prins Bernhardlaan in Borne lag. Achter de ruit van de auto zat een briefje met een waarschuwende tekst over gassen in het voertuig. Politie en brandweer zijn ter plaatse gekomen en hebben volgens de standaard procedure gevaarlijke stoffen de omgeving gedeeltelijk ontruimd en de weg afgesloten. Na metingen in de auto heeft de brandweer, middels een kleine opening in het raam, het gas uit de auto laten ontsnappen. Hierna is de auto weggevoerd en werd de weg weer vrijgegeven.
Door een arts van de GGD is geconstateerd dat de man is overleden door inademing van een giftig gas. Er zijn geen aanwijzingen gevonden die wijzen op een misdrijf. De politie gaat uit van zelfdoding.

Omdat de Prins Bernhardlaan een doorgaande weg is, waren veel omstanders getuige van het incident. Aan hen is Slachtofferhulp aangeboden. http://www.politie.nl/twente/nieuws/100708301zelfdodinginborne.asp
Gelogd
Interesse in wereldwijde OGS-incidenten? Volg @tijgernest op twitter

Danny

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 1736
  • Waalwijk (Midden- en West Brabant)
    • www.dannyijpelaar.tk
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #48 Gepost op: 8 juli 2010, 17:16:45 »

Man in auto pleegde zelfmoord
Mijn eerste inschatting is H2S. Dit zou de 2e zelfmoord met deze methode in NL zijn. Zijn er hier metingen verricht door de brandweer? Hoe is ingezet? Graag nadere informatie, desnoods via een privébericht, als het te gevoelig ligt!
08:46:09 08-07-10   5   BRAN   PRIO 1 OGS Klein-Basis HVB Accountants : PRINS BERNHARDLAAN 25 A 7622BD : BORNE 9194RBT 1171HGC
0605310BRW Twente ( Monitorcode )
0605303BRW Twente ( AGS-9194 Advies gevaarlijke stoffen )
0605205BRW Hengelo-Centrum ( HV1-1171 )
0605112BRW Twente ( OvD Midden Infocode )
0605080BRW Twente ( AGS Regio )
0605070BRW Twente ( Persvoorlichter )
0603190BRW Hengelo-Centrum ( Groep 1 )
livep2000
08:43:44 08-07-10BRANPRIO 1 Ass 1 TS HVB Accountants : PRINS BERNHARDLAAN 25 A 7622BD : BORNE 1331BRN 1091MTW
0605909BRW Borne ( Kazernetechniek )
0605310BRW Twente ( Monitorcode )
0605214BRW Borne ( TS-1331 )
0605200BRW Hengelo ( OvD )
0605112BRW Twente ( OvD Midden Infocode )
0605111BRW Twente ( OvD Midden )
0603290BRW Borne ( Groep A )
Gelogd
Volg me ook op twitter! www.twitter.com/dannyijpelaar

Tijgernest

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1632
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #49 Gepost op: 8 juli 2010, 17:19:08 »

Straat in Borne afgezet vanwege vermoedelijke zelfdoding
donderdag 08 juli 2010 | 09:46 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 08 juli 2010 | 13:10

BORNE - In Borne is de Prins Bernhardlaan vanmorgen afgezet omdat er een auto stond met een dode man er in. De man heeft vermoedelijk zelfmoord gepleegd met behulp van een chemische stof. Politie en brandweer hebben daarom de omgeving afgezet. Omwonenden kregen het advies ramen en deuren dicht te houden.
De auto is inmiddels afgevoerd. Volgens getuigen lag achter de voorruit van de auto een bordje met de tekst 'Pas op gevaarlijk gas'. Een politiewoordvoerder ter plekke bevestigde dat het ging om 'iemand die op bijzondere wijze een einde aan zijn leven heeft gemaakt'.
De politie nam vanmorgen diverse maatregelen om te zorgen dat er met de blijkbaar dodelijke chemicaliën niet meer ongelukken konden gebeuren. Het portier van de auto werd geopend terwijl een grote ventilator van de brandweer ervoor zorgde dat de vermoede chemicaliën zich snel zouden verspreiden.

enkele foto's op: http://www.tctubantia.nl/regio/middentwente/6949500/Straat-in-Borne-afgezet-vanwege-vermoedelijke-zelfdoding.ece

De politie nam die maatregelen? Laten we hopen dat de brandweer dit praktische werk heeft gedaan met gebruik van ademlucht.
Gelogd
Interesse in wereldwijde OGS-incidenten? Volg @tijgernest op twitter

Tijgernest

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1632
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #50 Gepost op: 8 juli 2010, 17:28:15 »

Wie had hier dienst als AGS?
Gelogd
Interesse in wereldwijde OGS-incidenten? Volg @tijgernest op twitter

whyllum

  • BM, OW, BOT
  • Senior lid
  • ****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 205
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #51 Gepost op: 8 juli 2010, 21:44:22 »

Het portier van de auto werd geopend terwijl een grote ventilator van de brandweer ervoor zorgde dat de vermoede chemicaliën zich snel zouden verspreiden.
Was de stofnaam bekend toen het portier geopend werd (en het gas dus alle kanten op verspreid werd door de ventilator?)
Gelogd

90-8

  • medewerker Fvt/ EX - opleidingen brandweer Z-L/
  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 1146
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #52 Gepost op: 10 juli 2010, 13:44:40 »


Mijn eerste inschatting is H2S. Dit zou de 2e zelfmoord met deze methode in NL zijn. Zijn er hier metingen verricht door de brandweer? Hoe is ingezet? Graag nadere informatie, desnoods via een privébericht, als het te gevoelig ligt!
Zelfde situatie meegemaakt in Zuid-Limburg. Eveneens H2S
Gelogd

Tijgernest

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Vrouw
  • Berichten: 1632
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #53 Gepost op: 11 juli 2010, 11:28:26 »

Wie had hier dienst als AGS?
Intussen heb ik via een mailtje aan brandweer Hengelo/Borne contact gekregen met de OVD en de AGS - en gaan we de komende dagen informatie uitwisselen. Zeer nuttig - leve internet!

Ook heb ik contact opgenomen met RTV Oost, omdat ik graag hun filmpje wilde hebben. Dat gaan ze me nu belangeloos toesturen - netjes! Het filmpje gaat - onder vermelding van de bron - deel uitmaken van mijn presentatie over de gevaren van H2S. Daarnaast zal ik komende week met een journalist van RTV Oost praten over mijn ervaringen met de hier gebruikte methode. Dit is namelijk de 2e keer dat deze methode in NL is toegepast. De methode is echter al jaren zeer populair in Japan en rukt sinds 2008 ook op in Westerse landen, met name de VS (al is het afgelopen maand gelukkig rustig geweest op dit front).
Gelogd
Interesse in wereldwijde OGS-incidenten? Volg @tijgernest op twitter

Brandpreventist

  • Brandpreventist
  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 19875
  • Rookmelders redden levens!!!!
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #54 Gepost op: 11 augustus 2010, 09:04:15 »

http://www.telegraaf.nl/binnenland/7375126/__Zelfmoordgas_gevaarlijk__.html?sn=binnenland,buitenland

wo 11 aug 2010,
Zelfmoordgas gevaarlijk voor hulpverleners

AMSTERDAM -  Interpol waarschuwt voor een zelfmoordmethode die gevaarlijk is voor hulpverleners en die ook al twee keer in ons land is toegepast.

Volgens het AD laat de zelfmoordenaar gas in zijn auto vrijkomen dat heel lang blijft hangen. Hulpverleners die de wagen openmaken, kunnen in aanraking komen met het gas. In Gulpen pleegde een chemicus onlangs zelfmoord met behulp van het gas H2S, dat langdurig gevaarlijk is.
Gelogd
Bij problemen of vragen......mailen!

erdebee

  • EHV+AED / BHV / IT / Fotograaf
  • Senior lid
  • ****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 344
    • Erdebees website
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #55 Gepost op: 11 augustus 2010, 11:05:55 »

Interpol waarschuwt voor zelfmoordgas

Uitgegeven:    11 augustus 2010 11:22
Laatst gewijzigd:    11 augustus 2010 11:28

MAASTRICHT - De internationale politieorganisatie Interpol waarschuwt voor een nieuwe zelfmoordmethode waarbij een chemisch gas wordt gebruikt. Het gas levert ook levensgevaar op voor de toegesnelde hulpverlener.
Het politiekorps Limburg Zuid bevestigde woensdag berichtgeving daarover in het AD.
Tot nu toe hebben twee mensen in Nederland zich van het leven beroofd met het extreem gevaarlijk gas, in Gulpen en in Wormerveer.
In Gulpen in Zuid-Limburg vulde een chemicus zijn auto met het gas en stierf. Hij had wel een waarschuwingsbriefje op de autoruit gedaan waarin stond dat de auto vol dodelijk gas zat, zei een woordvoerder van de politie.

Rotte eieren
Het zou gaan om waterstofsulfide (H2S), dat in een lage concentratie naar rotte eieren ruikt, maar in hoge concentraties niet te ruiken en zeer dodelijk is.


Bron: nu.nl
Gelogd

Lemmen

  • HBT
  • Volledig lid
  • ***
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 80
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #56 Gepost op: 11 augustus 2010, 14:14:21 »

Vandaag zag ik dit wonderlijke bericht op nu.nl, niet om de informatie die erin staat maar waarom wordt dit door de pers naar buiten gebracht?

Via de brandweer organisatie waar ik werk hebben wij hierover ook bericht gehad, dat lijkt mij de juiste manier om met dit soort berichten om te gaan. Nu dit bericht via de media naar buiten gebracht wordt zal het mij niets verbazen als er mensen juist om het idee gebracht worden en het risico voor hulpverleners juist omhoog gaat.

Hoe denken jullie over dit soort berichten? Zou dit soort informatie voortaan alleen intern bij de hulpdiensten besproken moeten worden of ook via de media naar buiten gebracht worden?

Groeten,
Erwin

Gelogd

Menneke86

  • Senior lid
  • ****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 411
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #57 Gepost op: 11 augustus 2010, 14:49:14 »

Hoe denken jullie over dit soort berichten? Zou dit soort informatie voortaan alleen intern bij de hulpdiensten besproken moeten worden of ook via de media naar buiten gebracht worden?
Mijn visie is het ook om deze informatie "niet te delen met de buitenwereld".
Gelogd

Docus

  • Senior lid
  • ****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 196
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #58 Gepost op: 11 augustus 2010, 15:09:14 »

Indeed. Het beleid rond het probleem van zelfdodingen op het spoor is toch juist ook om er in de media terughoudend over te informeren? Ik was vanmorgen al aan het kijken of dat spul dan zo makkelijk te verkrijgen was, en dan ben ik nog van plan om nog even mee te gaan. Ik weet zeker dat er meer mensen op gegoogled zullen hebben.
Gelogd

DiNozzo

  • Erelid
  • *****
  • Offline Offline
  • Geslacht: Man
  • Berichten: 1238
Re: Gevaren van waterstofsulfide (H2S)
« Reactie #59 Gepost op: 11 augustus 2010, 16:28:51 »

Hier zijn wij een tijdje terug op attent gemaakt nav het geval in Borne. Er komt een keer dat iemand geen briefje neerlegt, maar met zo'n persbericht werk je dat wel in de hand. ::)
Gelogd
"Serve, protect and don't screw up"
- Staff sgt Boyko, Rookie Blue
Pagina's: 1 2 [3] 4 5   Omhoog