Bij de uitslaande brand in Valthermond van maandagavond is één persoon overleden. Het gaat om de persoon die tijdens de brand uit de woning is gehaald. Een 35-jarige man die gewond raakte, is aangehouden, meldt de politie dinsdag.
Maandagavond brandde een woning aan het Zuiderdiep in de Drentse plaats uit. De brandweer haalde een persoon uit de brandende woning.
Veiligheidsregio Drenthe meldde maandagavond dat die persoon met zwaar letsel uit de woning is gehaald. Nu blijkt dat diegene al ter plaatse was overleden, meldt de politie.
De brand is volgens de politie "mogelijk ontstaan door een explosie". Een 35-jarige man uit Emmen is aangehouden. Hij werd na de brand met verwondingen in de buurt van het huis gevonden en is toen voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
Over de oorzaak van de brand kan een politiewoordvoerder nog niets zeggen. De politie onderzoekt hoe de brand is ontstaan en hoe de verdachte betrokken is bij de brand. Daarbij kijkt ze ook of sprake is van strafbare feiten.
Omwonenden kunnen pas terug na afronden onderzoek
Ook tijdens de brand waren er verschillende explosies in en rond het huis. Daarom werden vijf woningen in de buurt ontruimd.
De politie kan nog geen sporenonderzoek in de woning doen vanwege mogelijke aanwezigheid van explosieven. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie onderzoekt of de woning veilig is. "We willen zeker weten wat er in de woning ligt, voordat collega's veilig hun werk kunnen doen."
Pas als dat onderzoek is afgerond en er geen verder gevaar is, kunnen de omwonenden weer terug.