Hulpverleningsforum
Overige hulpdiensten => Rijkswaterstaat/wegbeheerders en berging => Topic gestart door: Hunter op 4 januari 2016, 15:49:00
-
Voor p2kflex (http://www.p2kflex.nl) ben ik op zoek naar een overzicht van de coördinaten per hectometerpaal behorend bij het nieuwe deel van de A4, zoiets als onderstaand :
A4 L 55,6@51.992477,4.320897
A4 R 55,6@51.992405,4.320651
A4 L 55,7@51.991695,4.321629
A4 R 55,7@51.991631,4.321398
Wie kan mij hieraan helpen? :)
-
@Stefan Verkerk, jij hebt deze info ook nodig zie ik ;)
http://hmpaal.nl/hectometer/A4/R/58,5/ (http://hmpaal.nl/hectometer/A4/R/58,5/)
-
Voor p2kflex (http://www.p2kflex.nl) ben ik op zoek naar een overzicht van de coördinaten per hectometerpaal behorend bij het nieuwe deel van de A4, zoiets als onderstaand :
A4 L 55,6@51.992477,4.320897
A4 R 55,6@51.992405,4.320651
A4 L 55,7@51.991695,4.321629
A4 R 55,7@51.991631,4.321398
Wie kan mij hieraan helpen? :)
Ik weet toevallig dat via deze site de hectometerpalen in te zien zijn. Ik ben niet op de hoogte hoe open dit is. http://www.stichtingimn.nl/imkaart/ (http://www.stichtingimn.nl/imkaart/)
-
Ik weet toevallig dat via deze site de hectometerpalen in te zien zijn. Ik ben niet op de hoogte hoe open dit is. http://www.stichtingimn.nl/imkaart/ (http://www.stichtingimn.nl/imkaart/)
Bedankt, leuke site, maar de A4 is nog niet doorgetrokken op die pagina ;)
-
Bedankt, leuke site, maar de A4 is nog niet doorgetrokken op die pagina ;)
Jammer, ik had niet gekeken of dit bestaat.
Ik zal het in ieder geval als feedback naar die site mailen dat dit nog mist.
-
Jammer, ik had niet gekeken of dit bestaat.
Ik zal het in ieder geval als feedback naar die site mailen dat dit nog mist.
Verrassend vlot antwoord gekregen. De databron die die site gebruikt is het "nationale wegen bestand", welke vanuit hun tweemaal per jaar wordt geüpdate.
De databron wordt echter 12 keer per jaar geactualiseerd (laatste update: 6 januari): [Bron] (https://data.overheid.nl/data/dataset/nationaal-wegen-bestand-wegen-hectopunten).
Ik heb verder geen onderzoek gedaan naar die data, maar misschien heb je hier iets aan.
-
Ik heb er al eens een flink wat tijd in gestoken maar met die datasets heb ik op een of andere manier nog nooit wat nuttigs kunnen doen. Het in elkaar zetten van een database met zulke bestanden is mij nog niet gelukt. (Wie mij er mee kan helpen, is van harte welkom overigens)
-
Voor p2kflex (http://www.p2kflex.nl) ben ik op zoek naar een overzicht van de coördinaten per hectometerpaal behorend bij het nieuwe deel van de A4, zoiets als onderstaand :
A4 L 55,6@51.992477,4.320897
A4 R 55,6@51.992405,4.320651
A4 L 55,7@51.991695,4.321629
A4 R 55,7@51.991631,4.321398
Wie kan mij hieraan helpen? :)
Zoiets?
A4 L 58,5@51.969671,4.341426
A4 R 58,5@51.969618,4.341177
A4 L 58,6@51.968844,4.341997
A4 R 58,6@51.968789,4.341739
Heb even ook wat tijd in die datasets gestoken (verschrikkelijk systeem idd overigens :o), en heb uiteindelijk de locaties van hectometerpaaltjes eruit kunnen filteren. (Nu alleen nog de juiste wegnamen eraan hangen.. :-\)
Tot die tijd, heb ik de A4 wel ertussen gevonden. Heb je toevallig het begin en eind hectometerpaal van dat stuk a4? Dan kan ik je die waarschijnlijk wel toesturen :)
-
Als je je werkmethode wilt delen om het zo gefilterd te krijgen, dan zou ik dat (en vast velen anderen) dat erg waarderen! (Alle data die HMpaal bezit zijn ook altijd met Frankieplankie gedeeld, dus het dient vele doelen)
-
Als je je werkmethode wilt delen om het zo gefilterd te krijgen, dan zou ik dat (en vast velen anderen) dat erg waarderen! (Alle data die HMpaal bezit zijn ook altijd met Frankieplankie gedeeld, dus het dient vele doelen)
Ok, voor de geïnteresseerden: In grote lijnen eigenlijk maar 2 linkjes:
(Hier niet klikbaar, anders worden die trage servers nog meer belast e050)
Hectometerpaaltjes in NL:
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/nwbwegen/wfs?&REQUEST=GetFeature&SERVICE=WFS&VERSION=2.0.0&TYPENAME=hectopunten&BBOX=4971.204681035946,306941.8285029734,285673.1334267712,609092.2905326885&SRSNAME=EPSG:28992&OUTPUTFORMAT=text%2Fxml%3B%20subtype%3Dgml%2F3.1.1&count=10&startindex=0
Wegvakken in NL:
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/nwbwegen/wfs?&REQUEST=GetFeature&SERVICE=WFS&VERSION=2.0.0&TYPENAME=wegvakken&BBOX=4971.204681035946,306941.8285029734,285673.1334267712,609092.2905326885&SRSNAME=EPSG:28992&OUTPUTFORMAT=text%2Fxml%3B%20subtype%3Dgml%2F3.1.1&count=10&startindex=0
Door beiden te combineren, weet je bij welke snelweg welk paaltje hoort.
Zal het script dat ik had gemaakt naar je doorsturen, Stefan. Zodat 't voor Hmpaal en Frankieplankie direct gebruikt zou kunnen worden. :)
-
Handige en bruikbare hectometerpaal informatie O0
-
Wegvakken in NL:
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/nwbwegen/wfs?&REQUEST=GetFeature&SERVICE=WFS&VERSION=2.0.0&TYPENAME=wegvakken&BBOX=4971.204681035946,306941.8285029734,285673.1334267712,609092.2905326885&SRSNAME=EPSG:28992&OUTPUTFORMAT=text%2Fxml%3B%20subtype%3Dgml%2F3.1.1&count=10&startindex=0
Ik krijg:
Dit XML-bestand lijkt geen geassocieerde stijlinformatie te hebben. De documentstructuur is hieronder weergegeven.
En de nodige XML-blabla
-
http://www.stichtingimn.nl/imkaart/ (http://www.stichtingimn.nl/imkaart/)
Rechts in het menu 'Hectometerpalen' aanvinken en inzoomen op het gewenste gebied. Eerst worden elke tien kilometer (IM) hectometerpaaltjes getoond; als je laag genoeg zit elke hectometerpaal - dus ook de abcd, parallelwegen, verbindingswegen, parkeerplaatsen en noem maar op.
-
Ik krijg: En de nodige XML-blabla
Dat klopt. Het zijn linkjes voor de programmeurs onder ons, die kunnen de inhoud ervan omzetten naar hippe websites, zoals die imkaart of bijv. hmpaal.nl. ;)
-
Toevallig het script nog in bezit? Ben namelijk daar precies naar opzoek. Heb al beetje lopen spelen met Qgis maar ik wordt er niet wijzer van...
Ok, voor de geïnteresseerden: In grote lijnen eigenlijk maar 2 linkjes:
(Hier niet klikbaar, anders worden die trage servers nog meer belast e050)
Hectometerpaaltjes in NL:
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/nwbwegen/wfs?&REQUEST=GetFeature&SERVICE=WFS&VERSION=2.0.0&TYPENAME=hectopunten&BBOX=4971.204681035946,306941.8285029734,285673.1334267712,609092.2905326885&SRSNAME=EPSG:28992&OUTPUTFORMAT=text%2Fxml%3B%20subtype%3Dgml%2F3.1.1&count=10&startindex=0
Wegvakken in NL:
http://geodata.nationaalgeoregister.nl/nwbwegen/wfs?&REQUEST=GetFeature&SERVICE=WFS&VERSION=2.0.0&TYPENAME=wegvakken&BBOX=4971.204681035946,306941.8285029734,285673.1334267712,609092.2905326885&SRSNAME=EPSG:28992&OUTPUTFORMAT=text%2Fxml%3B%20subtype%3Dgml%2F3.1.1&count=10&startindex=0
Door beiden te combineren, weet je bij welke snelweg welk paaltje hoort.
Zal het script dat ik had gemaakt naar je doorsturen, Stefan. Zodat 't voor Hmpaal en Frankieplankie direct gebruikt zou kunnen worden. :)
-
Toevallig het script nog in bezit? Ben namelijk daar precies naar opzoek. Heb al beetje lopen spelen met Qgis maar ik wordt er niet wijzer van...
Dan zou ik even flink moeten zoeken.. hopelijk komende week even tijd voor.
Wat wil je precies doen dan?
Op zich zit er weinig bijzonders in m'n code volgens mij. Gewoon de ene url (locaties van hmp's) combineren met de andere (om het wegvak nummer: nwbwegen:wvk_id te kunnen vertalen naar Weg/straatnaam en plaats). Als je in beide url's &count=10 weglaat en opslaat, en veel geduld hebt met downloaden, heb je beide databases iig al lokaal. Dan doorheen loopen in een programmeertaal naar keuze, en de voor jou interessante gegevens bijv. in eigen database toevoegen. Verder evt. nog het gml:Point van de hmpaal omrekenen naar een andere standaard, afhankelijk van wat je doel is.
Maar het makkelijkste is natuurlijk gewoon locaties opzoeken via bijv. hmpaal.nl. ;)