Verhuizen van patiŽnten verplicht met ambulance of niet

Auteur Topic: Verhuizen van patiŽnten verplicht met ambulance of niet  (gelezen 11586 keer)

0 gebruikers (en 1 gast bekijken dit topic.

RAdeR

  • Hoofd Rode Kruis Noodhulpteam, BLS instructeur
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 14,616
Gepost op: 20 januari 2014, 09:42:52
Citaat van: RAdeR link=msg=1230950 date=1387829979
Minutieus voorbereid en als een militaire operatie uitgevoerd. Twaalf ambulances in ploegendienst, 128 patiŽnten en politie-escorte zijn de statistieken van de verhuizing van het Meander Medisch Centrum in Amersfoort.
...
Voor de verhuizing zijn twaalf ambulances ingehuurd, die telkens in groepjes van drie heen en weer reden tussen het oude en het nieuwe ziekenhuis. Tot voor kort gebeurde dat vervoer nog met vrachtwagens. "Maar de wetgeving is veranderd, dat betekent dat het liggend patiŽntenvervoer uitsluitend nog door de regionale ambulancedienst gedaan mag worden," zegt Meijer.
....
lees verder

Bij de verhuizing van het Meander werden onlangs ambulances ingezet omdat vrachtwagens niet meer toegestaan zouden zijn. Bij de verhuizing van het GHZ worden vandaag nog gewoon vrachtwagens ingezet.

Maarten Molenaar @maartenmiller
Bij het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda, waar patiŽnten met speciale vrachtwagens naar de nieuwbouw worden gebracht. pic.twitter.com/RRJGLkKk6b
8:39am ∑ 20 Jan 14

Wie verschaft duidelijkheid?




Gijs

  • Oud brandweer-instructeur
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 669
Reactie #1 Gepost op: 20 januari 2014, 11:03:45
Oeps, mss kan de RAD-Midden Holland hier iets over zeggen.

Ingevolge de Tijdelijke Wet Ambulancevervoer artikel 4 lid 3 + 4 en ingevolge art 18 lid 1+2 is de Rad-MH aangewezen als enigste vervoerder ( Besluit CZ-3137195 ingaande 01=01=2013 geldig voor de duur van twee jaar)
Bij instappen begint de inzet.


piet60

  • vkr-pop
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 628
Reactie #2 Gepost op: 20 januari 2014, 11:13:55
En verhuizing met ambu's zal wel duurder zijn dan met verhuiswagens veronderstel ik.
Stel ik lig er met gebroken heup en verder geen complicaties dan kan dat toch best in verhuiswagen of niet? Zou de ambu's inzetten voor wie extra toezicht nodig heeft.


Gijs

  • Oud brandweer-instructeur
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 669
Reactie #3 Gepost op: 20 januari 2014, 11:30:28
Ja Piet is jaren goed gegaan, zelfs bedrijven die zich er voor specialiseerde, maar zoals zoveel dingen aan wetten en besluiten ophangen.
Bij instappen begint de inzet.


RemRoof

  • docent Zorg & Welzijn
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 2,029
  • NRK-vrijwilliger en brede hulpverleningsinteresse
Reactie #4 Gepost op: 20 januari 2014, 11:50:53
Citaat van: Gijs link=msg=1238242 date=1390212225
Oeps, mss kan de RAD-Midden Holland hier iets over zeggen.

Ingevolge de Tijdelijke Wet Ambulancevervoer artikel 4 lid 3 + 4 en ingevolge art 18 lid 1+2 is de Rad-MH aangewezen als enigste vervoerder ( Besluit CZ-3137195 ingaande 01=01=2013 geldig voor de duur van twee jaar)

Het rijden met vrachtauto's kan toch gewoon in onderaanneming plaatsvinden van de RAD HM. Vervolgens kan de RAD een factuur sturen naar het ziekenhuis. Juridisch klopt het dan.

RemRoof
Al mijn bijdragen zijn op persoonlijke titel.


Gijs

  • Oud brandweer-instructeur
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 669
Reactie #5 Gepost op: 20 januari 2014, 12:12:35
In het kader van de Wet Ambulancevervoer is het voertuig niet ingericht voor liggend vervoer, en niet voorzien van de middelen als geluidssignalen of optische signalen.
Maar alle oplossingen zijn tot heden al uitgevoerd en goed gegaan, maar ja alles moeten we tegenwoordig door een wet regelen tot we niets meer kunnen en mogen regelen.
Bij instappen begint de inzet.


Gijs

  • Oud brandweer-instructeur
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 669
Reactie #6 Gepost op: 20 januari 2014, 12:14:28
Rem Roof zie een besluit van de inspectie inzake het vervoer van de patienten in Breda.
Bij instappen begint de inzet.


Nachtbroeder

  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 2,399
Reactie #7 Gepost op: 20 januari 2014, 12:50:24
Ik vraag me af of het hier wel draait om de wet ambulancezorg...

Is het niet gewoon dat je met een vrachtwagen geen personen mag vervoeren? MICU's hebben niet voor niks gťťn vrachtwagenkenteken ;)


Gijs

  • Oud brandweer-instructeur
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 669
Reactie #8 Gepost op: 20 januari 2014, 13:31:23
Dat is ook een gevolgtrekking van de wet persoonsvervoer en de wet ambulancevervoer.
Bij instappen begint de inzet.


RemRoof

  • docent Zorg & Welzijn
  • Senior gebruiker
  • ****
  • Berichten: 2,029
  • NRK-vrijwilliger en brede hulpverleningsinteresse
Reactie #9 Gepost op: 20 januari 2014, 13:39:54
Citaat van: -Joost- link=msg=1238263 date=1390218624
Ik vraag me af of het hier wel draait om de wet ambulancezorg...

Is het niet gewoon dat je met een vrachtwagen geen personen mag vervoeren? MICU's hebben niet voor niks gťťn vrachtwagenkenteken ;)

Volgens mij zegt het kenteken niets over de gebruiksfunctie. Anders hadden bussen ook geen vrachtautokenteken gehad. Overigens heeft de oudstee MICU van de VRR een vrachtautokenteken.

RemRoof
Al mijn bijdragen zijn op persoonlijke titel.